G20 хоче підтримати докапіталізацію світових банків

Неділя, 16 жовтня 2011, 13:00

Міністри фінансів і глави центробанків провідних світових економік (G20) за підсумками своєї зустрічі в Парижі 15 жовтня прийняли комюніке, в якому визначили заходи, які необхідно прийняти для відновлення довіри до глобальної фінансової системи.

Зокрема, члени двадцятки висловили готовність виконати зобов'язання, взяті на себе за підсумками зустрічі у вересні ц.р. у Вашингтоні, передає DT.UA.

G20 вітає "амбітну реформу" економічної системи Європи і завершення країнами зони євро реалізації рішень, прийнятих країнами валютного блоку 21 липня 2011 року і спрямованих на збільшення обсягу та підвищення гнучкості інструментарію Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF).

G20 розраховує на продовження роботи з посилення EFSF з метою стримування кризи, а також на відчутні результати засідання Європейської ради 23 жовтня, на якому повинен бути запропонований цілісний план подолання поточних проблем.

"Двадцятка" досягла прогресу за узгодженим планом дій, який буде включений до порядку денного майбутнього саміту глав країн-членів G20 в Каннах.

Цей план передбачає низку заходів для зниження ступеня уразливості економіки та зміцнення основ стійкого і збалансованого економічного зростання.

"Економіки, що розвиваються, проведуть коригування макроекономічної політики в цілях підтримки економічного зростання при понижувальних ризиках, стримають інфляційний тиск і докладуть зусиль для збереження стійкості при волатильності руху капіталів".

"Економіки, що розвиваються при наявності необхідних ресурсів, прискорять реалізацію структурних реформ для перебалансування попиту в цілях підвищення рівня внутрішнього споживання, чому буде сприяти триваючий рух до системи ринково орієнтованих обмінних курсів, а також підвищать гнучкість останньої для відповідності економічним реаліям", - підкреслюється в комюніке.

При цьому всі країни зобов'язуються продовжувати структурні реформи для прискорення потенційного зростання.

Як наголошується, при реалізації всіх узгоджених заходів "двадцятка" буде прагнути стимулювати економічне зростання, соціальну інтеграцію та підвищувати рівень зайнятості.

"Ми забезпечимо достатню рекапіталізацію банків і їх доступ до додаткових засобів для усунення поточних ризиків. Останнім часом центробанки зробили рішучі заходи в цьому відношенні і продовжить уважно відслідковувати ситуацію, щоб своєчасно виділити банкам необхідний обсяг ліквідності в разі необхідності", - наголошується в заяві.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!