У банків більш ніж достатньо ресурсів для дешевшої іпотеки - НБУ

Субота, 15 жовтня 2011, 16:15

У держбюджеті-2012 на держпрограму будівництва доступного житла виділено всього 200 мільйонів гривень, на компенсацію же ставок за іпотечними кредитами передбачили - 111 мільйонів гривень.

Про необхідність збільшення обсягів цих витрат говорять і в Нацбанку, і у Верховній раді, передає DT.UA.

"За поточного рівня інфляції до 10% банки залучають гривню під 12-14%. Відповідно, і кредити вони можуть видавати мінімум під 15% річних", - сказав він.

"Який вихід? Державна підтримка у вигляді компенсації частини відсоткової ставки. У цьому разі використовуються ресурси банківської системи і на кожну бюджетну гривню підтримки купується продукції більш як на 10 гривень", - наголошує експерт.

В той же час необхідний рівень доходів потенційних позичальників, якого вимагають банки, зменшився б до 8-9 тисяч гривень.

"Більш того, із цих 10 гривень платяться податки, створюються робочі місця в будівництві і на підприємствах з виробництва будівельних матеріалів. Адже житло більш як на 90% будується з вітчизняної сировини та матеріалів", - резюмує він.

На думку ж заступника голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування, ЖКГ та регіональної політики Юрія Сербіна, виділення 6,5 мільярда гривень з бюджету для забезпечення громадян доступним житлом дало б змогу знизити вартість квадратного метра житла до 70% від нинішнього рівня.

За словами першого заступника глави НБУ Юрія Колобова, одне з ключових завдань держави сьогодні - створити умови для стимулювання попиту на продукцію будівельної галузі.

"Як центробанк ми бачимо, що ресурсів у банків цілком достатньо - понад 60 мільярдів гривень в еквіваленті перебуває на кореспондентських рахунках, 55 мільярдів гривень вкладено в ОВДП, близько 20 мільярдів гривень є в касах банків. Однак найголовніше питання - ціна ресурсів", - сказав Колобов.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!