Мєдвєдєв доручив "Газпрому" врахувати Третій енергопакет

П'ятниця, 14 жовтня 2011, 18:57

Президент Росії Дмитро Медведєв доручив голові "Газпрому" Олексію Міллеру та міністру енергетики Сергію Шматко представити пропозиції щодо співпраці з Європою щодо урахуванням третього енергопакету.

"Я хотів би, щоб сьогодні міністр енергетики і голова правління "Газпрому" представили свої пропозиції про те, яким чином вибудовувати наші відносини з європейськими партнерами з урахуванням правил реалізації так званого "третього енергетичного пакету", - сказав російський керманич, передає "Українська енергетика" з посиланням на "РБК-Україна".

За оцінкою Медведєва, події останнього часу народжують проблеми у сфері газового співробітництва з європейськими країнами.

"На жаль, останнім часом стався цілий ряд подій, які створюють проблеми газового співробітництва. Я маю на увазі і його нормативну основу, і договірну основу, і, нарешті, організацію цього процесу", - заявив Медведєв.

Він також зазначив, що російська сторона буде виконувати всі чинні договори і угоди, які діють далеко не перший рік, "які завжди були добротною базою для нашої енергетичної співпраці".

"Але у справах енергобезпеки потрібно подумати і про майбутнє", - додав він.

"Третій енергопакет" був затверджений 3 вересня 2009 року, а його застосування в країнах - членах ЄС почалося 3 березня 2011 р.

"Третій енергетичний пакет" - законодавча ініціатива Єврокомісії, що містить пропозиції з подолання труднощів, що виникли на європейському енергетичному ринку в процесі лібералізації.

Основні положення пакету передбачають переважно правове роз'єднання вертикально інтегрованих енергетичних компаній і обмеження інвестицій з третіх країн.

Мета документа - завершити побудову єдиного електроенергетичного і газового ринку ЄС.

Пакет названий третім, тому що на даний момент законодавче оформлення процесу інтеграції в енергетичному секторі Євросоюзу пройшло два етапи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!