"Нібулон" не хоче, щоб за промахи чиновників розплачувалися українці

Четвер, 13 жовтня 2011, 13:11

Компанія "Нібулон" виграла судові позови щодо незаконного розподілу квот Мінагропроду на експорт зерна, але від відшкодування матеріальних збитків відмовилася.

Про це "Економічній правді" сказав гендиректор підприємства Олексій Вадатурський.

"До суду ми звернулися, тому що на наші численні звернення про усунення порушень закону органи влади та правоохоронні органи не реагували", - зазначив глава агрохолдингу.

Він нагадав, що судами прийняті рішення, які встановлюють протиправність дій Мінагрополітики, Держконтрольсільгосппроду та Миколаївської митниці.

За словами Вадатурського, "Нібулон" не заявляв матеріальних вимог.

"Держава сьогодні має працювати і піклуватися про розвиток економіки і своїх громадян, а тому я не маю наміру погашати збитки компанії з казни через промахи чиновників", - підкреслив бізнесмен.

Також він додав, що в Україні відсутня зважена державна політика в аграрній сфері.

"Ще пару місяців тому після введення мит їх хотіли продовжити, і навіть відповідні законопроекти депутати подавали. Але не пройшло й місяця, як мита хочуть скасувати", - зазначив він.

"Для чого вводилися мита? По-суті держава тільки покарала сільгоспвиробників, які сьогодні є "соцзабезом" в країні з дотації цін на хліб. Так не повинно бути", - вважає він.

Як відомо, з 1 липня в Україні були введені експортні мита на зерно на рівні 9-14%.

Перед уведенням мит експорт зернових обмежувався через механізм квот, які надавалися учасникам ринку Міністерством аграрної політики і продовольства.

За відповідном розподілом профільного відомства у 2010-2011 році найбільшу кількість квот отримала компанія "Хліб інвестбуд".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!