В Україні відбудеться ще один ярмарок органічної їжі

Середа, 12 жовтня 2011, 18:30

У суботу, 15 жовтня, в Києві, на Контрактовій площі, відбудеться Третій Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів.

Про це повідомив голова правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, передає УНІАН.

Він відзначив, що перші два ярмарки проходили у Львові, але третій, з огляду на те, що в ярмарках беруть участь виробники зі всієї України, проводитиметься вже в столиці.

"Ярмарок працюватиме впродовж одного дня, офіційне відкриття о 10.00 і до 18.00", - повідомивМилованов.

Планується, що участь у ярмарку візьмуть кілька десятків виробників органічної та екологічно чистої продукції.

"Будуть, переважно, продукти кінцеві, готові до вживання. Будуть овочі, фрукти, соки, джеми, сиропи, крупи, борошно, молоко, сметана, м`ясні і ковбасні вироби. Крім того, на ярмарку готуватимуться страви з органічних інгредієнтів", - повідомив він.

Разом з тим Милованов відзначив, що в Україні досі немає законодавства, що регулює виробництво органічних продуктів харчування.

"У державній програмі розвитку села до 2015 року написано, що пріоритетами держави були і залишаються як мінімум 10% від валового виробництва сільськогосподарської продукції органічного статусу. Наскільки це реально до 2015 року? Це досить оптимістично".

Ринок споживання органічних продуктів харчування в Україні розвивається.

У 2010 році його обсяг оцінювався, за словами експерта, на рівні 2,4мільйона євро, а в 2011 році становитиме близько 5 мільйонів євро.

"Споживання в Україні зростає фактично в два рази впродовж останніх трьох років, що говорить про те, що українці стурбовані якістю продукції, яка є в середньому достатньо невисокою на українському ринку, і споживач шукає альтернативні продукти", - відзначив він.

Милованов повідомив, що сьогодні в Україні 270 тисяч гектарів зайнято під органічним виробництвом і більш як 140 виробників у різних регіонах країни виробляють таку продукцію.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!