S&P знизило рейтинги десятьох банків Іспанії

Середа, 12 жовтня 2011, 13:27

Standard&Poor's знизило рейтинги десятьох банків Іспанії, серед яких опинилися найбільші в країні Banco Santander і Banco Bilbao Vizcaya Argentaria.

Їх довгострокові кредитні рейтинги були знижені до рівня АА- з АА, прогноз в обох рейтингах - "негативний", передає BBC.

Агентство також знизило рейтинги Banco Sabadell SA і Bankinter SA до A- з A, Caja de Ahorros y Monte de Piedad de Gipuzkoa y San Sebastian, Bilbao Bizkaia Kutxa, Confederacion Espanola de Cajas de Ahorros, Caja de Ahorros y Monte de Piedad de Zaragoza і Aragon y Rioja.

У список на перегляд з можливим зниженням потрапив довгостроковий кредитний рейтинг Banco Popular Espanol SA, який нині знаходиться на рівні A-. У цілому негативні рейтингові дії стосувалися 15 банків країни.

"На наш погляд, іспанські банки в цілому встояли під час кризи, проте, їх фінансові профілі ослабли. Банки накопичили велику кількість "проблемних" активів і витратили велику частину коштів зі своїх "подушок безпеки", - сказано у повідомленні S&P.

Своє рішення агентство пояснило погіршенням макроекономічних умов і станом фінансової системи Іспанії.

Ріст ВВП Іспанії виявився повільнішим від очікуваного, що заважає розвитку банків. Також в S&P's сказали про низьку активність на місцевому ринку нерухомості.

Нагадаємо, у минулу п'ятницю агентство Fitch знизило суверенний рейтинг Іспанії до AA- з AA+ на тлі посилювання боргової кризи в єврозоні.

Рейтинг Іспанії від S&P знаходиться на рівні АА, від Moody's - на рівні Aa2. Прогнози у рейтингах усіх трьох агентств "негативні".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!