Словаччина заблокувала допомогу Греції

Середа, 12 жовтня 2011, 09:33

Парламент Словаччини у вівторок заблокував розширення європейського фонду допомоги.

Проте міжнародні кредитори заявили, що, ймовірно, переведуть Греції нову порцію коштів у листопаді, вигравши час для пошуків більш глобального рішення, передає Reuters.

Словаччина - єдина країна єврозони, яка ще не схвалила розширення повноважень Європейського фонду фінансової стабільності - EFSF.

Це розширення було узгоджене лідерами блоку в липні, але має бути ратифіковане кожною країною окремо.

Уряд прем'єр-міністра Івети Радіковой розвалився у вівторок, після того як маленька партія в її коаліції відмовилася підтримати розширення фонду.

Однак старий уряд, як очікується, все ж таки зможе ввести в дію цей захід до кінця тижня, як адміністрація, тимчасово виконуючи обов'язки та за підтримки опозиційної партії.

"Є припущення, що EFSF тим чи іншим способом буде схвалений до кінця тижня", - сказав міністр фінансів Іван Міклош парламенту перед голосуванням.

EFSF - головна зброя Європи проти боргової кризи, що загрожує єдиній європейській валюті, банкам регіону і, потенційно, всій світовій фінансовій системі.

Провал голосування в словацькому парламенті підкреслює, наскільки складно знайти єдину відповідь на кризу у валютному блоці, де всі 17 членів повинні діяти спільно, а виборці все сильніше незадоволені зростаючими витратами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!