Заборона здачі квартир під офіси розв'яже руки Податковій

Середа, 12 жовтня 2011, 09:12

Минулого тижня Верховна рада внесла зміни до Житлового кодексу України щодо визначення житлової і загальної площі об'єктів житлової нерухомості.

Згідно з прийнятим законом, забороняється надавати в житлових будинках приміщення для промислових і виробничих потреб.

Іншими словами, прийнятий документ забороняє розміщувати у квартирах офіси, аптеки, магазини, відділення банків і т.д.

Опитані "Делом" експерти ринку нерухомості негативно оцінюють нові ініціативи парламенту.

За словами президента Міжнародної федерації нерухомості FIABCI в Україні Тельмана Аббасова, прийняті зміни до Житлового кодексу суперечать законодавству України, оскільки порушують право громадянина самостійно розпоряджатися своєю приватною власністю, у тому числі в частині здачі її в оренду.

Експерт стверджує, що зміни до Житлового кодексу були пролобійовані бізнесменами, які займаються будівельним і девелоперським бізнесом.

"За цими поправками стоять люди, які зацікавлені у зростанні цін на оренду офісної нерухомості в бізнес-центрах", - говорить Аббасов.

Він упевнений, що виконавча влада на даному етапі повинна розробити спрощену процедуру зміни призначення житлового фонду для квартир, які здаються під офіси.

"В іншому випадку прийняті зміни лише розв'яжуть руки податковій інспекції. Маючи на руках дані БТІ, податкова без проблем може визначити, скільки квартир числитися за людиною. Якщо в одній з них розташований офіс, то на власника будуть накладені штрафні санкції", - говорить він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!