Меркель і Саркозі придумали, як врятувати єврозону

Понеділок, 10 жовтня 2011, 09:07

Лідер Німеччини Ангела Меркель і Франції Ніколя Саркозі досягли угоди про шляхи виходу з боргової кризи в єврозоні.

Після зустрічі в Берліні Меркель і Саркозі повідомили, що погоджений ними план передбачає "важливі зміни" принципів існування єврозони, передає Бі-Бі-Сі.

Вони обіцяють до кінця жовтня оприлюднити пакет заходів щодо виведення з кризи економіки країн зони обігу євро.

"Ми усвідомлюємо, що Франція і Німеччина несуть особливу відповідальність за стабілізацію євро", - сказав французький президент.

"[Наші країни] сповнені рішучості зробити все необхідне, щоб забезпечити рекапіталізацію європейських банків", - зазначила Меркель.

Після переговорів Саркозі зазначив, що оприлюднити подробиці досягнутих домовленостей "поки не час", проте повідомив, що сторони прийшли до "повного розуміння".

"Нам потрібно виробити пакет заходів, які будуть стійкими і всебічними. Ми вирішили представити їх до кінця місяця, тому що Європа повинна вирішити свої проблеми до саміту Великої двадцятки в Каннах" - сказав президент Франції.

Лідери Німеччини і Франції запропонували включити в цей пакет заходів план рекапіталізації європейських банків, поглиблення економічної інтеграції в єврозоні та вирішення проблеми держборгу Греції.

Однією з головних проблем зони обігу євро вважається стабільність банків, які опинилися під загрозою через кризу навколо боргових зобов'язань Греції і деяких інших держав ЄС.

До початку переговорів в Берліні було відомо, що Німеччина і Франція по-різному дивляться на механізм рекапіталізації європейських банків, який вимагатиме, за різними оцінками, від 100 до 200 мільярдів євро.

Париж пропонував використовувати для фінансування власних банків кошти Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF), проте Берлін наполягав, що до цього заходу можна вдаватися тільки в крайньому випадку.

Ще одна суперечність між двома країнами стосувалася того, як саме використовувати кошти ЄФФС для покриття держборгу окремих країн.

Передбачається, що на зустрічі в Берліні обговорювалося і майбутнє франко-бельгійського банку Dexia, що став першою жертвою кризи суверенних боргів.

У неділю уряди Франції, Бельгії та Люксембургу заявили, що вони погодили план з його порятунку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!