Лукашенко погодився продати трубу "Газпрому"

Субота, 1 жовтня 2011, 12:33

Білорусь готова продати "Газпрому" свій пакет акцій "Білтрансгазу" за 2,5 мільярда доларів, але за дотримання низки умов.

Про це заявив журналістам президент Білорусі Олександр Лукашенко, передає агентство УНІАН.

Він сказав, що "Газпром" цікавить перш за все 50% акцій "Білтрансгазу", які є власністю Білорусі, за тими ж цінами, що і перші 50% акцій, - за 2,5 мільярда доларів.

"Ми не проти, але ми виставляємо свої вимоги. Перша - аби по цій трубі завжди в повному обсягу прокачувався газ на захід. Для того, щоб ми мали певну плату за транзит, щоб "Білтрансгаз", якщо він буде російським, платив тут податки", - пояснив глава Білорусі.

"Друга вимога полягає у виході на рівнодохідні ціни на газ. Ми пов`язуємо це з єдиними рівнодохідними цінами в Росії і Білорусі. До цього ще підштовхує і Єдиний економічний простір", - додав Лукашенко

Він також відзначив, що під час переговорів з главою "Газпрому" Олексієм Міллером і на зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим у Сочі як один з блоків на переговорах обговорювалося питання про рівні умови господарювання суб`єктів у двох країнах.

"Інакше, який був нам сенс вступати в ЄЕП, якщо ми не маємо рівних можливостей. Повинні бути рівні умови", - вважає Лукашенко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!