Україна продасть квоти на викиди вуглекислого газу

П'ятниця, 9 вересня 2011, 17:49

Кабінет міністрів розпорядився про продаж вуглецевих одиниць в рамках Кіотського протоколу.

Про це йдеться у відповідному розпорядженні Кабінету міністрів "Про операції з одиницями (частинами) установленої кількості", повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів.

Відповідно до документу, передбачається здійснити в установленому порядку операції продажу вуглецевих одиниць (одиниць установленої кількості) в якості скорочення викидів парникових газів, досягнутих до початку першого періоду дії Кіотського протоколу в результаті реалізації проектів спільного впровадження.

В повідомленні зазначається, що мова йде 7,5 мільйона тонн еквіваленту двоокису вуглецю. Ця кількість одиниць (частин) установленої кількості підтверджена міжнародними верифікаторами.

Як зазначає прес-служба відомства, своєчасне здійснення зазначених операцій забезпечить виконання Україною своїх зобов`язань за Кіотським протоколом до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Кіотський протокол - міжнародний документ, прийнятий в Кіото в грудні 1997 року на додаток до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК).

Кіотський протокол став першою глобальною угодою про охорону навколишнього середовища, заснованою на ринкових механізмах регулювання - механізмі міжнародної торгівлі квотами на викиди парникових газів.

З 1997 року Україна є стороною конвенції ООН про зміну клімату.

15 березня 1999 року Україна підписала Кіотський протокол до конвенції, а 4 лютого 2004 року Верховна рада ратифікувала його.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!