S&P пообіцяло облігаціям ЄС "сміттєвий" рейтинг

Понеділок, 5 вересня 2011, 09:36

У разі випуску спільних боргових зобов'язань країн єврозони - євробондів - цим цінним паперам буде присвоєно рейтинг найслабшої держави валютного союзу.

Про це попередив Моріц Кремер, виконавчий директор відділу європейських суверенних рейтингів в агенції Standard & Poor's, у суботу, 3 вересня, виступаючи на економічному форумі у тірольському Альпбаху, пише Deutsche Welle.

Він зазначив, що його агентство не веде жодних консультацій з Єврокомісією з приводу ідеї запровадження євробондів, оскільки тоді б йшлося про потенційний конфлікт інтересів.

Одначе, за його оцінками, у разі випуску євробондів їхня структура нагадувала б структуру спільних німецьких облігацій, де гарантії погашення надають усі федеральні землі.

"Якщо євробонди матимуть аналогічну структуру, тоді відповідь дуже проста: якщо у цьому євробонді Німеччина гарантує 27 відсотків, Франція - 20, а Греція - 2 відсотки, тоді ми виставляємо такому бондові рейтинг CC, який відповідає кредитному рейтингові Греції", - пояснив Кремер.

Він додав, що йдеться про підхід так званої "найслабшої ланки". Цінні папери з рейтингом СС у фінансових колах називають "макулатурою" або "сміттєвими".

Водночас, Кремер не виключив, що структура облігацій може бути й іншою, одначе він наголосив, що S&P не збирається надавати Єврокомісії порад та рекомендацій з цього приводу.

У питанні випуску євробондів, який обстоював голова єврогтрупи Жан-Клод Юнкер лідери європейських країн досі не дійшли згоди.

За задумом Юнкера, потрібно створити щось на зразок "Європейської боргової агенції", на яку було би покладено менеджмент боргових зобов'язань усіх країн єврозони.

У той час як Іспанія, Італія та Бельгія, що вже опинилися в економічній скруті, вважають цю ідею цілком слушною і своєчасною, Німеччина та Франція різко виступають проти цієї ініціативи.

На підтримку ідеї запровадження євробондів висловився й відомий фінансист Джордж Сорос, якого ЗМІ нерідко називають "найбільшим глобальним спекулянтом".

Натомість проти запровадження євробондів днями виступив і голова центробанку Австрії та член керівної ради Європейського центрального банку Евальд Новотни.

За його словами, євробонди не стануть розв'язанням боргових проблем у єврозоні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!