За несплату податків саджати не будуть - експерт

П'ятниця, 30 вересня 2011, 10:17

Покарання за ухилення від сплати податків можуть замінити з ув'язнення на штраф.

"Згідно законопроект N9221 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України передбачається суттєво змінити ст. 212 "Ухилення від сплати податків, зборів". Замість тюремного терміну пропонується платити штраф", - пише у своєму блозі на "Економічній правді" економіст Олександр Охріменко.

Якщо ухилення від сплати податків носить несуттєвий характер, то суд може засудити винного до штрафу в розмірі від 17000 до 34000 гривень, зазначає економіст.

Якщо ухилення від сплати податків було здійснено у складі злочинної групи і при цьому сума несплати податків вважається великою, то в цьому випадки розмір штрафу може бути від 34000 до 51000 гривень, додає він.

Якщо ж несплата податків була здійснена в особливо великих розмірах або якщо особа була раніше засуджена за несплату податків, в цьому випадки, розмір штраф може бути від 255 000 до 425 000 гривень, резюмує Охріменко.

Розмір штрафу може бути більший, ніж це передбачається санкцією кримінальної статті.

Суд не має права встановлювати розмір штрафу нижче, ніж сума реального збитку, якого зазнав бюджет від несплати податків.

У результаті, суд може призначити розмір штрафу еквівалентний розміру не сплачених податків плюс штрафи та пені, згідно з актом перевірки ДПА, наголошує експрт.

Засуджена особа зобов'язана, протягом місяця, заплатити всю суму штрафу.

Якщо засуджена особа відмовляється або не може сплатити штраф, тоді суд зобов'язаний замінити штраф на тюремний термін, виправні чи громадські роботи.

Якщо сума штрафів не перевищує 51 000 гривень, то суд повинен призначити, у вигляді покарання, громадські роботи, з розрахунку 1 година дорівнює 17 гривням штрафу, або виправні роботи, з розрахунку один день дорівнює 340 гривням штрафу.

Якщо сума штрафу перевищує 51 000 гривень, тоді суд може приговорити засудженого до тюремного ув'язнення, з розрахунку один день ув'язнення еквівалентно 136 гривням штрафу.

Але при цьому загальний термін ув'язнення за несплату податків не може перевищувати десять років.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!