За межами України працює 14% співвітчизників

П'ятниця, 30 вересня 2011, 10:12

За межами України працює 6,5 мільйона мігрантів, що становить 14,4% українського населення.

Такі дані містяться в інформаційних матеріалах, розповсюджених Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, передає агентство УНІАН.

З 6,5 мільйона мігрантів 67% становлять чоловіки, 33% - жінки.

Найчастіше українці обирають для трудової міграції Росію, Німеччину, США, Ізраїль, Чехію, Угорщину та Польщу.

За даними МОМ, 54% українських мігрантів працюють у галузі будівництва, 17% - у сфері домашнього догляду, по 9% - у сільськогосподарському секторі та торгівлі, ще 6% - у промисловості та 5% займаються іншими видами робіт.

Найбільша кількість громадян виїжджає із Закарпатської та Чернівецької областей, найменша - з Київської, Одеської, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Дніпропетровської.

Головним чинником, що впливає на міграційну поведінку мешканців різних регіонів, є економічна ситуація.

Наприклад, в Донецькій області середній дохід на душу населення становить 683 долари, водночас на Буковині, звідки на заробітки за кордон виїжджає найбільше людей, середній дохід становить 352 долари.

Серед інших чинників, що стимулюють трудову міграцію, є близькість до кордону з ЄС, налагоджені міграційні та культурні зв`язки.

Щодо рівня освіти українських трудових мігрантів, то, за даними МОМ, 59% мають повну середню освіту, 17% - базову чи неповну вищу освіту, 14% - вищу освіту, 10% - початкову або незакінчену середню освіту.

Проте, незалежно від рівня освіти, майже всі українські трудові мігранти працюють на роботах, що не потребують високої кваліфікаці, зазначається в повідомленні агентства.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!