Туреччина погрожує "Газпрому" розірвати контракт, якщо газ не подешевшає

Четвер, 29 вересня 2011, 15:29

Влада Туреччини може розірвати газові контракти з Росією, якщо ціну на імпортований газ не буде "істотно знижено".

Відповідну заяву зробив міністр енергетики і природних ресурсів країни Танер Йилдиз, передає Reuters.

Нагадаємо, що щорічний обсяг газу, який закуповується Туреччиною у Росії, становить 30 мільярдів кубометрів, що становить 64% блакитного палива, що споживається країною.

Анкара вже зверталася до Москви з пропозицією знизити контрактні ціни, однак досягти компромісу за підсумками перемовин у Москві у березні-2011 турецького прем'єр-міністра Реджепа Тайіпа Ердогана і президента РФ Дмитра Медвєдєва не вдалося.

Тоді російський лідер зазначив, що Москва готова "розглядати різні підходи, відгукуватися на якісь пропозиції з урахуванням ринкової кон'юнктури, але цей процес повинен бути взаємним".

Зазначимо, у контракт Туреччини з Росією базується на такому ж принципі, як і український - take or pay "бери або плати".

За підсумками 2010року ВАТ "Газпром" здійснило постачання до Туреччини 18,01 мільярда кубометрів газу, у тому числі по газопроводу "Блакитний потік" - 8,07 мільярда  куб. м.

Зазначимо, що контрактами передбачалося постачання 30 мільярда кубометрів газу.

При цьому у договорі були позначені мінімальні обсяги закупівлі газу Анкарою з урахуванням впливу глобальної кризи на турецьку економіку, тобто країна могла скорочувати відбір газу до 75% без санкцій з боку "Газпрому".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!