НБУ готовий засипати Україну доларами, якщо гривня впаде

Вівторок, 27 вересня 2011, 16:15

Національний банк пильнує стабільність курсу гривні і в разі необхідності готовий збільшити інтервенції на підтримку гривні.

Проте в НБУ сподіваються, що такого не станеться, оскільки розраховують на зростання аграрного експорту і, відповідно, надходження "експортної" валюти до країни, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Про це заявила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова на прес-конференції в Києві у вівторок.

"Якщо є необхідність більш масованих інтервенцій, ми їх виконаємо", - сказала вона.

Щербакова уточнила, що напередодні Нацбанк повністю закрив надлишковий попит на валюту, при цьому розмір інтервенції був "не дуже значним - у кілька разів менший звичайної".

"Сьогодні є попит на валюту - ми продаємо. Нацбанк поки не планує змінювати свою політику і відступати з ринку", - підкреслила вона.

При цьому Щербакова зазначила, що надлишковий попит на валюту формується на готівковому ринку. "Якщо прибрати готівку, то ринок збалансований", - сказала вона.

Прогнозуючи ситуацію до кінця року, Щербакова повідомила, що Нацбанк розраховує на зростання аграрного експорту, скорочення попиту на готівкову валюту внаслідок посилення правил її обміну.

Директор департаменту додала, що паралельно Нацбанк проводить значну роботу, щоб дати населенню альтернативний напрям інвестицій окрім валютного ринку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!