Яценюк оскаржив обмін валюти за паспортом

Вівторок, 27 вересня 2011, 14:49

Народний депутат Арсеній Яценюк НУ-НС, лідер партії "Фронт Змін", подав позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою скасувати горезвісну постанову НБУ №278.

Згідно з цією постановою валюто-обмінні операції здійснюються лише при пред'явленні документа, що посвідчує особу, передає DT.UA.

В адміністративному позові Яценюка наголошується, що збір, зберігання, використання та поширення інформації про фізичну особу, у тому числі конфіденційної інформації про фізичну особу, здійснюється тільки на підставі закону.

Разом з цим, зазначає депутат, постанова НБУ не є законом, що призводить до порушення закріплених у Конституції України і Законі "Про інформацію" прав і законних інтересів осіб.

У позові відзначається, що НБУ не має права вимагати від банків виконання операцій та інших дій, не передбачених законами України.

Постанова, якою було внесено такого роду зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, є протиправною, грубо порушує права громадян України, і її має бути скасовано в судовому порядку, йдеться у позові.

Яценюк наголошує, що цим документом не створено систему захисту конфіденційної інформації про особу, зокрема адресу, дату і місце народження.

На його думку, ця постанова ускладнює обмін валют і провокує перехід цих операцій в тінь, і навряд чи такі обмеження зможуть стримати можливе падіння курсу гривні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!