Україна платитиме за газ як Німеччина?

Понеділок, 26 вересня 2011, 20:23

Умови поставки російського газу в Україну і його транспортування українською територією повинні бути погоджені до кінця жовтня.

Про це повідомило інформоване джерело, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

За словами співрозмовника, така домовленість була досягнута в суботу під час зустрічі президента України Віктора Януковича з керівництвом РФ.

Він зазначив, що в ході переговорів була досягнута домовленість про "оптимізацію цін на газ для України і ціну його транспортування територією України".

"Це означає, що ціна на транспортування повинна задовольняти три сторони - Росію, Україну і споживачів у Європі", - сказав співрозмовник агентства.

Він підтвердив, що в ході переговорів досягнута домовленість про реструктуризацію НАК "Нафтогаз Україна", виділення з нього газотранспортної компанії та створення в будь-якій формі тристороннього консорціуму за участю України, Росії та Європи.

При цьому, за словами джерела, українська сторона пропонує знизити ціну на газ до рівня, який передбачений контрактами ВАТ "Газпром" з Німеччиною.

Співрозмовник агентства підкреслив, що президенти визначили "загальний тренд переговорів", а конкретні цифри будуть озвучені в ході міжурядових переговорів, які повинні пройти до кінця жовтня.

"Це необхідно для того, щоб ці показники були враховані в проекті держбюджету України на 2012 рік", - підсумував він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!