Азаров розповів, про що домовився Янукович у Кремлі

Понеділок, 26 вересня 2011, 16:53

У листопаді Росія і Україна змінять умови співпраці у газовій сфері.

Про це на засіданні малого Кабінету міністрів заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, повідомляє джерело DT.UA.

Прем'єр-міністр розповів лише про два пункти майбутніх змін. За його словами, на зустрічі президентів України і Росії Віктора Януковича і Дмитра Медвєдєва була досягнута домовленість про зниження тарифу на транспортування газу територією України до рівня собівартості.

У свою чергу Росія знизить ціну на газ для потреб України у двох сферах: бюджетній та соціальній.

За словами Миколи Азарова, у жовтні фахівці обох країн підготують необхідні документи, і в листопаді домовленості президентів будуть юридично зафіксовані.

Якою на даний момент є собівартість прокачування російського газу і якою може бути знижка, повідомлено не було.

Також прем'єр не уточнив, як будуть імплементовані домовленості президентів: за допомогою підписання нового основного договору або ж через додаткову угоду.

На засіданні Кабінету міністрів не було повідомлено, чи будуть стосуватися майбутні зміни формули розрахунку вартості газу, принципу "бери або плати", гарантій Росії щодо обсягів прокачування і української ГТС.

Нагадаємо, що бюджетна та соціальна сфери України споживає близько 30,5 мільярда  кубометрів.

Разом з тим, в Україні видобувається близько 21 мільярда кубометрів, які також повинні забезпечувати потреби населення і комунальної сфери.

У наступному році Україна планує закупити 27,4 мільярда куб. російського газу.

У 2010 році транзит українською територією газу становив 95 мільярдів кубометрів. Ставка транзиту - 2,04 долара за 1000 куб. на 100 км.

Нагадаємо, що Янукович був з робочим візитом у Москві 24 вересня. Після візиту ні про які конкретні результати переговорів не повідомлялося.

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявляв раніше, що Янукович "повезе до Москви такі пропозиції, які як мінімум викличуть серйозний інтерес, і стануть предметом саме серйозного обговорення".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!