Уряд підвищить тарифи на газ для населення ще цього року заради МВФ

Понеділок, 26 вересня 2011, 14:00

Україна буде змушена до кінця 2011 року підвищити тарифи на газ для населення, щоб виконати ключову умову відновлення кредитів міжнародних фінансових організацій в період нестабільності на світових ринках капіталу.

Про це сказав віце-прем'єр Сергій Тігіпко.

Боргова криза в Європі ставить під сумнів можливість України залучити за доступною ціною зовнішні комерційні позики в обсягах, необхідних для фінансування дефіциту держбюджету та обслуговування боргів, і змушує йти на непопулярні заходи, щоб відновити кредитування Міжнародного валютного фонду і Світового банку.

"Для України це важке рішення ... Мій погляд такий, що ми повинні до цього йти в умовах тієї ситуації, яка є в світі, ми бачимо, що робиться з ринками", - сказав Тігіпко Reuters в кулуарах осіннього щорічних зборів ключових кредиторів країни .

У січні-вересні Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредити в розмірі приблизно 1,5 мільярда доларів кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 мільярда доларів через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи і підвищення тарифів на газ.

За словами Тігіпка, не надійшли також кредити інших міжнародних організацій.

"Ми розуміємо, що ця ситуація стримує нашу співпрацю зі Світовим банком, а там 850 мільйонів доларів готових надійти на дефіцит бюджету за двома програмами. У нас є можливість отримати 610 мільйонів євро від Європейського союзу, теж на дефіцит бюджету. Але ці програми не будуть діяти , якщо не буде підтримки Міжнародного валютного фонду ", - сказав Тігіпко.

"Ми прекрасно розуміємо, що всі донори будуть діяти абсолютно злагоджено", - додав він.

Український парламент на початку вересня остаточно прийняв Закон про пенсійну реформу, що передбачає збільшення пенсійного стажу на 10 років, пенсійного віку для жінок до 60 років з 55 років. Документ набуде чинності з 1 жовтня.

Однак питання про тарифи, підвищення яких було заплановано на липень і вересень, все ще не вирішене. При цьому представники влади, яка втрачає популярність напередодні майбутніх парламентських виборів, пообіцяли виборцям не підвищувати ціни цього року.

МВФ вимагає підвищити тарифи до ринкового рівня, щоб скоротити дефіцит держкомпанії "Нафтогаз".

"Якщо ми приймемо необхідне рішення, то рада директорів МВФ розгляне питання про транш, і він, можливо, буде ще цього року", - сказав Тігіпко.

Він також не виключив, що Київ зможе домовитися з МВФ про виділення двох траншів одночасно.

МВФ, неодноразово відкладав візит своїх експертів до Києва, заявив минулого місяця, що місія може приїхати в кінці жовтня для переговорів з урядом про можливість відновлення кредитів.

Міністр фінансів Федір Ярошенко сказав минулого тижня, що Україна очікує сприятливої ​​ситуації на міжнародних ринках капіталу, щоб розмістити євробонди, випуск яких, згідно з держбюджетом до кінця року може становити не менш 2,5 мільярда доларів.

Значні виплати за зовнішніми боргами заплановані на грудень, коли уряд повинен повернути кредит російського банку "ВТБ Капітал" на 2 мільярди доларів і крім того погасити річні зовнішні облігації на 600 мільйонів доларів.

За словами Тігіпка, влада веде переговори з ВТБ про можливість пролонгації кредиту ще на півроку.

"Або ми на прийнятних умовах ... продовжимо цей кредит, і такі переговори ми ведемо з банком ВТБ, остаточного рішення поки не прийнято. Або ми його просто повернемо .... Я думаю, що на сьогодні абсолютно ймовірна опція продовження цього кредиту" , - сказав Тігіпко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!