На порятунок валюти ЄС пустять трильйони

Неділя, 25 вересня 2011, 15:36

Провідні економічні держави світу розпочали розробку плану порятунку єдиної європейської валюти, який передбачає майже семикратне збільшення коштів Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF).

Про це повідомила лондонська щотижнева газета The Sunday Times у неділю, 25 вересня, передає ИТАР-ТАСС.

За твердженнями джерел, близьких до вашингтонської зустрічі міністрів фінансів країн "двадцятки" і сесії керівних органів Всесвітнього банку і Міжнародного валютного фонду, на які посилається видання, план передбачає виконання трьох завдань.

"Це рекапіталізація нестійких банків, збільшення обсягів фінансових коштів, що знаходяться в розпорядженні EFSF, з нинішніх 440 мільярдів до 3 трильйонів євро і здійснення планомірного дефолту Греції за умови, що ця країна залишиться в єврозоні", - інформує британський тижневик.

The Sunday Times також наводить думку головного економіста і керівника департаменту глобальних досліджень американського банку Standard Chartered Джерарда Лайонса, який заявив, що лідери провідних світових економік хочуть завідомо показати, що вони здатні зупинити поширення кризи по єврозоні після того, як відбудеться дефолт балканської країни за її борговими зобов'язаннями.

"Питання, відбудеться дефолт чи ні, вже не стоїть. Лідери просто хочуть дати гарантії, що вони володіють фінансовими ресурсами, щоб впоратися з наслідками дефолту і забезпечити нерозповсюдження цієї інфекції щодо зони обігу євро"- підкреслив Лайонс.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!