МВФ і ЄС не знають, як подолати кризу?

Неділя, 25 вересня 2011, 11:10

Країни єврозони і МВФ зроблять все, щоб вирішити боргову кризу та забезпечити фінансову стабільність в зоні євро.

Про це йдеться в комюніке членів Міжнародного валютного фонду за підсумками зустрічі лідерів світових фінансових міністерств у Вашингтоні, повідомляє Бі-Бі-Сі.

"Ми знаходимося в різних умовах, але наші економіки та фінансові системи тісно взаємопов'язані. Тому ми будемо діяти колективно, щоб відновити довіру і фінансову стабільність, і відродити глобальне зростання", - йдеться в комюніке.

У той же час, глава МВФ Крістін Лагард на зустрічі у Вашингтоні заявила, що грошей фонду не вистачить на вирішення проблем, які можуть виникнути через кризу.

"Наші можливості у майже 400 мільярдів доларів виглядають достатніми сьогодні, але бліднуть порівняно з потенційними фінансовими потребами нестабільних країн і спостерігачів під час кризи", - сказала Лагард.

Як відзначає Бі-Бі-Сі, представники МВФ не назвали конкретних кроків, які вони збираються робити, чим змусили багато країн світу знову побоюватися за світову економіку, якій європейська криза загрожує новою масштабною рецесією.

У заяві МВФ не було сказано, чи будуть виділені додаткові кошти на боротьбу з борговою кризою в єврозоні, однак Лагард заявила, що до квітня 2012 року фонд визначиться, чи достатньо його фінансових ресурсів для вирішення європейської кризи.

Лагард також заявила, що фонд оцінить, чи потрібно йому змінювати свою фінансову політику і чи потрібні йому зміни своєї кредитної політики.

Разом з тим, міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн на зустрічі заявив, що Світовий банк і МВФ так і не виробили план на випадок дефолту Греції.

На думку Осборна, кроки з вирішення проблем світової економіки були зроблені, і весь світ готовий допомагати єврозоні. Однак ніхто не вніс пропозицій на випадок, якщо Греція не зможе заплатити за боргам.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!