Іномарки з ЄС обкладатимуться митом ще 10 років

Неділя, 25 вересня 2011, 12:22

Україна поступово скасує імпортні мита на автомобілі при торгівлі з ЄС.

Про це заявив уповноважений уряду з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький, після переговорів, що відбулися в рамках 18-го раунду переговорів про створення зони вільної торгівлі, передає УНІАН.

"Принципові домовленості - відбувається лібералізація. При цьому вона теж розтягнута на тривалий період і паралельно передбачається застосування захисних заходів", - сказав він.

П'ятницький зазначив, що в середньому лібералізація імпортних мит на автомобілі становитиме 10 років.

При цьому, за словами урядового уповноваженого, сторони виробили формулу "10 +3 +2".

Відповідно до цієї формули, Україна зможе застосовувати захисні заходи у вигляді повноцінного відновлення імпортного мита на протязі 10 років, коли буде проходити його поступове скорочення, а також ще протягом трьох років після скасування.

Крім того, протягом ще двох років Україна зможе відновлювати імпортне мито за спрощеною процедур на основі доказів шкоди від імпорту.

"Більше того, за великим рахунком ніхто не забороняє використовувати і механізми СОТ, які передбачають розслідування. Єдине, що це більш тривалий процес. Для нас все-таки було важливо мати якісь автоматичні інструменти, які дозволяли б швидко реагувати", - сказав П'ятницький.

Нагадаємо, Україна і ЄС ведуть переговори про створення зони вільної торгівлі з 2008 року. Сторони планують завершити переговори до кінця нинішнього року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!