Доходи бюджету дозволили списати борг "Нафтогазу"

П'ятниця, 23 вересня 2011, 10:03

Значних проблем з виконанням держбюджету немає.

Про це звітує Рахункова палата за підсумками I півріччя, пише видання "Комерсант Україна".

Спеціально до обговорення проекту держбюджету на 2012 рік у парламенті Рахункова палата підготувала звіт про наповнення доходної частини бюджету в I півріччі.

Контролери встановили, що перевиконання загального фонду на 0,5 мільярда гривень, або на 0,4% від плану - 120,9 мільярда, було забезпечено за рахунок податкових переплат.

За півроку було наперед перераховано податків на 2,4 мільярда гривень, що збільшило борг податківців перед бізнесом до 17,350 мільярда гривень.

Цим фактором пояснюється значне зростання відрахувань з податку на прибуток - план перевиконано на 1,4 мільярда гривень.

Підприємства змушені платити податки авансом заради автоматичного відшкодування ПДВ.

Недобір Рахункова палата зафіксувала з податку на доходи фізичних осіб - план виконаний на 86,4%, перераховано 2,8 мільярда гривень.

За словами заступника голови Державної податкової служби Сергія Лєкаря, на надходження вплинула ситуація з Києвом, у якого в цьому році вперше забрали до держбюджету 50% суми податку - 2,8 млрд грн.

Цю норму, за його словами, уряд хоче зберегти на 2012 рік. Крім того, недобір пояснюється завищенням місцевими органами влади своїх очікувань.

"Основні платежі йдуть по фонду оплати праці, і там є невиконання. Показник вирівнюється за рахунок інших надходжень - залучення до декларування нерезидентів, а також інших доходів", - додає Лекарь.

Зберігається і проблема податкового боргу. З початку року він скоротився лише на 1,4 мільярда гривень - до 19 мільярдів гривень.

За словами співрозмовника в ДПС, в структурі заборгованості лише 8% підприємств економічно активні, решта мають статус безнадійних боржників або перебувають у стані банкрутства або судових розглядів.

Скорочення боргу відбулося в основному за рахунок надання податкових розстрочень - з початку року вони виросли на 15,3 мільярда гривень, до 21,9 мільярда гривень.

Податковий борг НАК "Нафтогаз Україна" за підсумками I півріччя досяг 3,4 мільярда гривень, а сума розстрочених зобов'язань перед держбюджетом виросла з 232 мільйонів гривень до 14,580 мільярда гривень, говориться у звіті Рахункової палати.

Джерело видання в ДПС повідомило, що розстрочка "Нафтогазу" на суму 14,580 мільярда гривень вже списана, дискусійною поки залишається сума в 2,5 мільярда гривень "Укргазвидобування".

"По НАК ми навіть ці суми не враховуємо в податковий борг, тому що це політичне питання", - додав співрозмовник видання.

На думку експертів, наявність таких негативних чинників як податкові переплати дозволить Мінфіну за підсумками року заявити про перевиконання бюджету.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!