Молдова хоче купувати газ з ще не збудованого Україною LNG-терміналу

Четвер, 22 вересня 2011, 15:54

Молдова зацікавлена ​у співпраці з Україною за проектом терміналу з приймання зрідженого природного газу.

Про це заявив прем'єр-міністр Молдови Володимир Філат.

"Нам потрібно розпочати перемовини щодо терміналу зрідженого газу... Ми можемо бути і партнером, можливі інвестиції у спільний проект. А можна підписати договір про купівлю газу", - сказав він, повідомляє "Комерсант-Україна".

Головною метою прем'єр-міністр назвав диверсифікацію джерел постачань газу, причому не дивлячись на ціну.

"Ми купуємо газ у "Газпрому", а окрім того, у нас, по суті, 100-відсоткова закупівля електроенергії у РАТ "ЄЕС"... Тому для нас дуже важливі проекти щодо приєднання до газової та енергетичної мереж Європи.

"Так, проблема не в тому, щоб було дешевше, а в тому, щоб була така можливість. Нам складно брати участь у загальноєвропейських проектах, наприклад у Nabucco. Але, приєднавшись в майбутньому до європейської мережі, ми зможемо купувати газ і там. Це не означає, що ми хочемо повністю припинити контакти з "Газпромом", - сказав прем'єр.

Раніше DT.UA повідомляло про те, що тендер на розробку техніко-економічного обґрунтування будівництва в Україні морського терміналу з приймання зрідженого природного газу здобула компанія Socoin.

Термін виконання ТЕО національного проекту "LNG-термінал - морський термінал з прийому зрідженого природного газу" становить 120 днів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!