Ахметов хоче підсадити "Київенерго" на свій газ

Середа, 21 вересня 2011, 18:29

Компанiя "ДТЕК Нафтогаз", що входить до складу "Дтек", протягом двох-трьох рокiв має намiр розпочати постачання газу афiлiйованим енергокомпанiям "Київенерго" i "Днiпроенерго".

Про це повiдомив генеральний директор "Дтек" Максим Тимченко.

"У нас досить амбiтнi плани з розвитку "ДТЕК Нафтогаз" i, думаю, через два-три роки у нас буде реальний продукт, який ми спалюватимемо на своїх станцiях", - сказав вiн агентству "Iнтерфакс-Україна".

Тимченко уточнив, що наразi потреби "Київенерго" у природному газi становлять три мільярди кубометрів газу на рiк, i за цим показником компанiя є найбiльшим споживачем газу в країнi.

"Навiть за тих iнiцiатив, якi ми зараз активно обговорюємо в Мiненерговугiлля щодо зниження споживання в "Київенерго", знизити споживання газу менше, нiж на 1,5-1,8 мільярда кубiв буде неможливо. Тому наше стратегiчне завдання полягає у забезпеченнi власним ресурсом цього обсягу споживання", - зазначив гендиректор "Дтек".

Стосовно "Днiпроенерго" вiн повiдомив, що енергокомпанiя має три газовi енергоблоки по 800 МВт.

"Чесно кажучи, шкода, що це устаткування простоює, тому що економiчно неефективно працювати. Це ще одна можливiсть для нас за наявностi власного ресурсу запустити цi блоки", - сказав Тимченко.

За його словами, "ДТЕК Нафтогаз" планує займатися як традицiйної видобутком, так i видобутком нетрадицiйного газу.

"Ми братимемо участь в аукцiонах iз отримання лiцензiй на родовищах як на сушi, так i на шельфi", - заявив гендиректор "Дтек".

Вiн висловив сподiвання, що пiсля останнiх заяв влади про необхiднiсть нарощування власного видобутку вуглеводнiв, пiдходи до допуску приватного капiталу в нафтогазову галузь будуть лiберальнiшими та прозорiшими.

Щодо нетрадицiйного газу Тимченко зазначив, що у компанiї немає досвiду для самостiйного активного iнвестування та розвитку цього бiзнесу.

"Дтек" створений у 2005 роцi для управлiння енергетичними активами групи "Систем Кепiтал Менеджмент" Рiната Ахметова.

Холдингу делегованi функцiї зi стратегiчного управлiння пiдприємствами групи, що становлять вертикально iнтегрований ланцюжок iз видобутку та збагачення вугiлля, виробництва та реалiзацiї електроенергiї.

"Дтек" заявив про створення "ДТЕК Нафтогаз" наприкiнцi травня цього року.

Холдинг станом на квiтень цього року володiв 47,55% акцiй "Днiпроенерго" i 39,98% акцiй "Київенерго".

Вiн також має намiр брати участь у конкурсах з продажу 25% держпакетiв акцiй.

Експерти ринку називають його найвiрогiднiшим переможцем цих конкурсiв.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!