Клюєв хоче поставити крапку в переговорах з ЄС до 15 грудня

Середа, 21 вересня 2011, 18:06

Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв упевнений, що "остаточна крапка" в переговорах Києва і Брюсселя щодо угоди про асоціацію буде поставлена під час саміту Україна-ЄС.

Проведення самміту заплановане в Києві на 15 грудня 2011 року, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Протягом останніх місяців ми практично вийшли на вирішення ключових проблемних питань створення зони вільної торгівлі. Ми розраховуємо, що переговори, які проходять на цьому тижні в Брюсселі, дозволять нам вийти на остаточні домовленості. Фінальна точка в переговорах має бути поставлена на саміті Україна-ЄС", - заявив він.

Клюєв нагадав, що, уклавши угоду про асоціацію, і створюючи зону вільної торгівлі з ЄС, Україна "свідомо бере на себе комплекс зобов'язань щодо впровадження законодавства та стандартів ЄС, що аналогічні зобов'язанням країн-кандидатів на членство ЄС".

"Саме тому чіткі формулювання щодо європейської перспективи України в тексті угоди стали б адекватною відповіддю з боку ЄС, від якої багато в чому буде залежати успіх реалізації реформ в Україні", - заявив він.

Другим стратегічним завданням 2011 року для України перший віце-прем'єр назвав досягнення прогресу у введенні безвізового режиму з ЄС.

У зв'язку з цим він висловив сподівання, що українська сторона може перейти до наступної - Імплементаційної фази плану дій щодо реалізації плану дій з лібералізації безвізового режиму до кінця 2011 року.

"За рік-два напруженої роботи ми плануємо підійти до скасування візового режиму з ЄС", - зазначив Клюєв.

Нагадаємо, що останнім часом ряд європейських політиків висловлювали сумніви в доцільності підписання угоди про асоціацію з Україною, де, на їхню думку, порушуються демократичні принципи.

Крім того, цю угоду повинні схвалити всі європейські держави, що також пов'язане зі складнощами через негативну громадську оцінку процесів в Україні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!