Парламент взяли в облогу активісти чорнобильських організацій

Вівторок, 20 вересня 2011, 10:24

Активісти чорнобильських організацій проводять пікетування Верховної ради, протестуючи проти скорочення пільг.

У вівторок в другому читанні та в цілому депутати будуть розглядати законопроект №9127 "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу організації "Союз Чорнобиль України".

Цей законопроект в 10 і більше разів скорочує розміри соціальних виплат і пенсій учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, інвалідам, населенню, яке постраждало, евакуйованим із зони відчуження, навіть дітям, сиротам та вдовам, наголошується в повідомленні.

Як зазначають чорнобильці, передбачається, що розміри соціальних виплат і пенсій буде встановлювати Кабінет міністрів.

Вони вважають, що студенти-чорнобильці не будуть отримувати підвищеної стипендії, розміри компенсацій за втрату здоров'я.

Оздоровлення та інші статті стануть мізерними і втратять соціальну значимість, зазначається в повідомленні.

Відтак чорнобильці вимагатимуть від ВР відкликати антиконституційний законопроект та негайно поліпшити медичне, житлове, пенсійне забезпечення чорнобильців.

Як відомо. 9 вересня Верховна рада ухвалила в першому читанні урядовий проект Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".

Даним законопроектом, по суті, скасовується ряд пільг для громадян, які постраждали від аварії на ЧАЕС.

Також передбачається скасувати ряд пільг для тих громадян, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, медичним та фармацевтичним працівникам, учасникам бойових дій та особам, прирівняних до них.

Крім того, законопроектом передбачено скорочення пільг для учасників війни та ветеранів праці, а також особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

Проектом закону також пропонується надати Кабінету міністрів право визначати розміри і механізми виділення соціальної допомоги та пільг.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!