"Укртелеком" змушує своїх працівників звільнятися?

Понеділок, 19 вересня 2011, 12:17

Нових власників "Укртелекому" підозрюють у прихованому скороченні працівників.

Про це йдеться у відповідному листі-скарзі трудового колективу Регіонального центру технічної експлуатації транспортної телекомунікаційної мережі "Укртелекому" на ім'я прокурора Шевченківського району.

В листі зазначається, що правління компанії провело зміни у структурі трьох філій "Дирекція первинної мережі", внаслідок чого працівників установи перевели на 0,2-0,4 штатної одиниці посади.

У разі  відмови від продовження роботи в нових умовах робітникам пропонується звільнення за їх ініціативою, йдеться у зверненні.

"Фактично планується приховане масове скорочення працівників з грубим порушенням їх конституційних прав,  умов приватизації товариства та норм чинного законодавства," - наголошує трудовий колектив.

Відповідно до розпорядженням Кабінету міністрів №1948-р, яке погоджує умови проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ "Укртелеком", покупець не може скорочувати працівників з ініціативи власника чи уповноваженого ним органу протягом трьох років після переходу права власності на пакет акцій.

У  разі  розірвання  трудового  договору за  угодою  сторін з   працівниками товариства протягом зазначених 3 років підприємство зобов'язане виплатити вихідну допомогу.

Сума вихідної допомоги в залежності від стажу роботи працівника може становити від 6 до 36 посадових окладів.

Втім, в листі зазначається, що в серпні 2011 року керівництво "Укртелекому" підписало новий колективний договір, відповідно до якого вихідну допомогу знизили до 3-6 посадових окладів в залежності від стажу.

"На конференцію трудового колективу, на якій приймався колективний договір, ні одного працівника центру, у тому числі і голову профспілки, не було запрошено", - йдеться у зверненні.

"Власник навмисно вніс до колективного договору незаконні умови і почав застосовувати методи тиску на працівників через погрози зменшення до мінімуму тривалості робочого часу та заробітної плати", - зазначається у скарзі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!