США можуть проміняти Тимошенко на уран

Понеділок, 19 вересня 2011, 12:07

США можуть закрити очі на ситуацію з екс-прем'єром Юлією Тимошенко в обмін на виконання угоди по високозбагаченому урану.

Про це пише газета Сегодня з посиланням на джерела в адміністрації президента.

"В Обами - свої проблеми, у нього починається передвиборні перегони до президентських виборів і йому потрібні зовнішньополітичні успіхи. Одним з головних може бути відмова України від високозбагаченого урану", - пояснив співрозмовник в АП.

Відмовитися від нього президент Віктор Янукович пообіцяв Обамі ще на "історичній" зустрічі, однак в обмін на це США пообіцяли низькозбагачений уран і надсучасний науковий реактор.

США обіцянку не виконують, і Україна також загальмувала виконання своєї частини домовленості, після чого почалося охолодження відносин.

Однак у світлі майбутніх виборів тема стала знову актуальною.

Також газета нагадує про лист Обами, адресований Януковичу. В ньому Обама писав, що з нетерпінням чекає саміту з питань ядерної безпеки в Сеулі в березні 2012.

Причому такий лист напередодні вироку Тимошенко фактично говорить про те, що Обама закриє очі на це в обмін на виконання Україною своєї частини домовленостей без аналогічних претензій до США, відзначає газета.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!