Польща і Чехія підготувалися до "газової війни"

Четвер, 15 вересня 2011, 10:20
Прем`єр Польщі Дональд Туск разом з прем`єром Чехії Петром Нечасом відкрили перший інтерконнектор, який сполучає газотранспортні системи країн.

Туск назвав з`єднання ГТС двох країн, що входять до Євросоюзу, "черговим кроком" до створення єдиного енергетичного ринку європейського об`єднання, повідомляє УНІАН.

Польський прем`єр зазначив, що цей трубопровід також дозволить мінімізувати наслідки можливих перебоїв з поставками російського газу, які мали місце в 2009 році через суперечку Росії з Україною про ціни і умови поставок блакитного палива.

"Цей польсько-чеський інтерконнектор є знаком надії, що газові проблеми ніколи вже не торкнуться наших держав. Принаймні, не так сильно, як кілька років тому", - сказав Туск.

Він додав, що Польща розраховує на використання побудованого коннектора для поставок газу LNG з польського терміналу у місті Свиноустя (Swinoujscie) і газу з Норвегії.

Прес-служба польського уряду повідомила, що потужності побудованого газопроводу становлять 0,5 мільярдів кубометрів газу на рік і можуть бути збільшені у перспективі до 2-3 мільярдів кубометрів.

Вартість будівництва 32-кілометрового інтерконнектора, яке розпочалося в 2009 році, становило близько 27 мільйонів євро, половину з яких виділив Польщі і Чехії Євросоюз.

Як відомо, російський "Газпром" на початку 2009 року майже на три тижні перекрив поставки газу через українську газотранспортну систему, що призвело до збоїв в газопостачанні низки країн Євросоюзу.

Польща, яка разом з Чехією входить до ЄС з 2004 року, після цього газового конфлікту прискорила роботи над диверсифікацією газових поставок, зокрема, з добудови на Балтійському морі терміналу для поставок газу LNG.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!