Україна погрожує Євросоюзу і Росії демонтажем ГТС

Середа, 14 вересня 2011, 17:21

Україна хоче ясності від Росії і Європейського Союзу щодо перспектив використання газотранспортної системи.

Про це заявив журналістам прес-секретар прем`єра Віталій Лук'яненко, коментуючи позицію України у зв`язку з початком запуску газопроводу "Північний потік", передає агентство УНІАН.

"Якщо Росія будує обхідні трубопроводи навколо України, Україна хоче одержати ясну відповідь: чи розраховувати на те, що Росія використовуватиме українську газотранспортну систему", - озвучив позицію прем`єра Миколи Азарова його прес-секретар.

За словами Лук'яненка, якщо Росія має намір відмовитися від використання України як транзитера газу до Європи, то для України утримання ГТС є нерентабельним, і її доведеться демонтувати, щоб "не витрачатися на утримання".

При цьому він підкреслив, що унікальною і важливою складовою української ГТС є підземні сховища газу, розташовані на заході України.

"Саме вони забезпечують абсолютно стабільні гарантовані поставки газу до Західної Європи за будь-яких обставин", - підкреслив Лук'яненко.

Він зазначив, що у разі скорочення видобутку газу або його прокачування Україна зможе впродовж тривалого часу забезпечувати постачання газу до Європи, оскільки маршрути постачання газу в обхід України є морськими, і піддаються ще невивченим ризикам.

"У випадку, якщо Україна припиняє експлуатацію своєї ГТС, то це є дуже серйозним чинником ризику для Європи. Тому і від Європи, у свою чергу, Україна хоче дізнатися, які ж її плани щодо українського маршруту транзиту газу. У разі припинення транспортування газу українським маршрутом Західна Європа вступає в зону підвищеного енергетичного ризику", - наголосив Лук'яненко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!