Уряд не хоче продавати рекапіталізовані банки частинами

Понеділок, 12 вересня 2011, 13:08

В Мінфіні відмовляються шукати інвесторів для націоналізованих банків через фондові біржі.

Згідно з останньою версією проекту закону "Про особливості продажу корпоративних прав держави у статутних капіталах банків, у капіталізації яких взяла участь держава", установи мають бути продані шляхом проведення конкурсу з елементами аукціону, пише "Комерсант Україна".

У Мінфіні не підтримали продаж дрібних пакетів акцій на біржі, оскільки це "потребує значних витрат часу і коштів", що навряд чи дозволить досягти найвищої ціни при продажу частки держави в капіталі банків, говориться в листі заступника міністра фінансів Сергія Рибака, направленому до ДКЦПФР.

До того ж вихід держави з капіталів держбанків "не має на меті зробити поштовх до розвитку фондового ринку".

Націоналізовані в 2009 році "Родовід банк", "Київ" і Укргазбанк буде заборонено продавати особам, які володіли ними раніше, а також зареєстрованим в офшорах і країнах з чорного списку FATF.

Передпродажну ціну визначить Мінфін за підсумками незалежної оцінки банків.

Якщо остання виявиться нижче номінальної вартості акцій, то для її підвищення можна буде продавати акції частинами, але не більше 10% капіталу.

Для продажу Мінфін має намір залучити радника, фінансові та юридичні послуги якого обійдуться приблизно в 14,8-20,2 мільйона гривень.

Однак Держкомісія з цінних паперів та фондового ринку виступила проти такої позиції Мінфіну.

В її рішенні за підписом глави регулятора Дмитра Тевелєва йдеться про необхідність передбачити можливість "продажу на фондових біржах дрібних пакетів акцій банків до 10% капіталу", оскільки банки як публічні акціонерні товариства зобов'язані пройти процедуру включення акцій в біржовий список хоча б однієї фондової біржі.

При цьому програма економічних реформ на 2010-2014 роки зобов'язує ФДМ продавати на біржах до 25% акцій приватизованих компаній.

У держбанках підтримують всі інструменти залучення інвесторів.

Фінансові результати цих трьох банків залишають бажати кращого, тому державі буде непросто повернути вкладені в них 25,8 мільярда гривень, вважають експерти.

У січні-липні збиток Укргазбанку становив 3,7 мільярда гривень, банк "Київ" показав за I півріччя прибуток всього 7,3 мільйона гривень, а "Родовід" зі збитками в 901 мільйон гривень планують реорганізувати в санаційний банк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!