СБУ паралізувала Одеський порт?

Понеділок, 12 вересня 2011, 11:33

СБУ проводить в Одеському порту спецоперацію з пошуку контрабанди, через що робота порту практично зупинилася.

Про це виданню "Сегодня" розповів заступник голови профспілки українських брокерів Віктор Потапенко.

"Практично кожен контейнер піддається вивантаженню та огляду "есбеушниками", які шукають незадекларовані товари", - говорить Потапенко.

За його словами, простій контейнерів коштує близько 1 тисячі доларів на добу.

"Це стало останнім аргументом для небагатьох великих транзитерів, які йдуть працювати з іноземними чорноморськими портами - Констанцею і Варною", - скаржиться портовик.

Як відомо, подібна ситуація в Одеському порту мала місце близько року тому.

В.о. голови ОМТП Юрій Васьков підтверджує, що проблема простою і затримки митного оформлення контейнерів існує.

"Ще півроку тому на це йшло 4 години, зараз - 12-14 годин. Багато терміналів наповнені під зав'язку", - пояснює Васьков.

В.о. очільника порту зазначив, що термінал "Бруклін - Київ" вже направив офіційне повідомлення, що через перевантаження змушений направляти вантажі для митної обробки в інший порт.

У прес-службі облСБУ ситуацію в ОМТП коментувати відмовилися. Але на умовах анонімності співробітник відомства повідомив виданню, що наказ про тотальну перевірку порту надійшов зі столичного управління.

"Спецоперація проходить під девізом боротьби з контрабандою та корупцією на митниці. Але це стосується не всіх. Є неофіційний список компаній, які перевіряти заборонено. Нібито ці фірми мають відношення до вищого керівництва СБУ", - стверджує співрозмовник.

На думку економістів, через такі перевірки місто і область втрачають десятки мільйонів доларів на рік.

Як відомо, нещодавно за підозрою в зловживанні службовим положенням був заарештований начальник Одеського порту Микола Павлюк. Його кілька разів звільняли з-під варти, після чого знову заарештовували вже під іншим приводом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!