Теракти 11 вересня коштували США 3,3 трильйона

Неділя, 11 вересня 2011, 15:25

Газета "Нью-Йорк Таймс" пiдрахувала, скiльки коштуватимуть США теракти, органiзованi "Аль-Каїдою" 10 рокiв тому.

Газета наводить данi, що на знищення Всесвiтнього торгового центру та Пентагона "Аль-Каїда" витратила близько пiвмiльйона доларiв, передає "Інтерфакс".

Для США витрати, пов'язанi з лiквiдацiєю наслiдкiв терактiв, становитимуть близько 3,3 трильйона доларів, або майже 7 мільйонів доларів на кожен долар, витрачений "Аль-Каїдою".

Зокрема, у 55 мільярдів доларів оцiнено втрати й iншу фiзичну шкоду, заподiяну атаками терористiв 11 вересня.

Ще в 123 мільярди доларів експерти оцiнили вплив на економiку, а витрати на безпеку сягнули 589 мільярдів доларів.

Найзначнiшою статтею витрат для США стали вiйськовi витрати - вони досягли 1,649 трильйона доларів.

Крiм того, до 2016 року включно влада країни на вiйськовi цiлi, такi як виведення вiйськ з Афганiстану та Iраку, може витратити 223 мільярди i 55 мільярдів вiдповiдно.

"Загалом на вiйськовi цiлi, зокрема на забезпечення медичної та соцiальної допомоги ветеранам воєн у зазначених країнах, бюджет США може спрямувати майже 867 мільярдів доларів", - повiдомляє "Нью-Йорк Таймс".

Видання також зазначає, що уряд пiдрахував не всi витрати, але вже вiдомi данi дають змогу говорити про те, що вони еквiвалентнi однiй п'ятiй поточного нацiонального боргу США.

Теракти 11 вересня 2001 року забрали життя майже трьох тисяч людей. Ще тисячi людей, якi брали участь як пожежники й добровольцi в лiквiдацiї наслiдкiв терактiв, нинi боряться за життя i гiднi умови iснування - бiльшiсть iз них захворiли на рак.

У зв'язку з десятими роковинами трагедiї в Нью-Йорку на так званiй Ground Zero вiдкривається нацiональний меморiал "11 вересня" у виглядi двох гранiтних басейнiв.

Ранiше повiдомлялося, що в травнi 2011 року лiдера терористичної органiзацiї, яка взяла на себе вiдповiдальнiсть за теракти 11 вересня, Усаму бен Ладена вбили американськi вiйськовi в Пакистанi.

Його знищення громадяни США зустрiли нiчними святкуваннями.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!