Україна хоче допомогти Білорусі будувати АЕС

Четвер, 1 вересня 2011, 14:55

Україна має намір надавати допомогу Білорусі в будівництві атомної електростанції.

Про це сказав посол України в Білорусі Віктор Тихонов, повідомляють "Українські новини".

"Білорусь зараз готує до реалізації проект будівництва власної атомної електростанції. Україна, маючи великий потенціал і досвід роботи в сфері атомної енергетики, могла б надати Білорусі як технічну допомогу, так і допомогу у підготовці кадрів для білоруської АЕС, а також поділитися досвідом із зберігання ядерних відходів на Чорнобильській АЕС", - сказав він.

Тихонов допустив можливість того, що Україна зможе стати постачальником ядерного палива власного виробництва до Білорусі.

"У разі налагодження України виробництва палива для АЕС, не виключено, що Україна зможе стати для Республіки Білорусь альтернативним постачальником ядерного палива", - сказав він.

Посол також зазначив, що Україна зацікавлена в організації транзиту електроенергії через територію Білорусі до країн Балтії, зокрема в Литву.

Крім того, Тихонов повідомив, що Україна надала білоруській стороні пропозиції щодо співпраці в будівництві терміналу з регазифікації зрідженого природного газу, однак відповіді Білорусі поки не надходило.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!