Азаров хоче відкрити владі доступ до держреєстру підприємців

Четвер, 1 вересня 2011, 14:26

Уряд Миколи Азарова пропонує Верховній раді передбачити можливість одержання владою відомостей з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в електронному вигляді.

Як повідомляється, про це йдеться в проекті закону № 9056, зареєстрованому в Раді 16 серпня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Як говориться в пояснювальній записці до законопроекту, органи державної контрольно-ревізійної служби стикаються з проблемою якісного відбору об'єктів контролю для проведення ревізій і перевірок через діючий способу отримання інформації з держреєстру юросіб і підприємців.

Кабмін підкреслив, що під контролем КРУ знаходиться близько 100 тисяч підприємств, установ і організацій, багато з яких знаходяться в стадії реорганізації, ліквідації або нещодавно створені.

Враховуючи терміни отримання даних органами витягів з держреєстру юросіб та підприємців по окремих об'єктах, інформація може втратити актуальність при проведенні термінових перевірок або участі в судових засіданнях.

Крім того, у законі про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців передбачена процедура видачі інформації з держреєстру юросіб і підприємців у вигляді витягів, виписок і баз даних для бюро кредитних історій, а Кабмін пропонує додати можливість видачі органам державної влади даних в електронному вигляді .

Також варто зазначити, що видача інформації, отриманої відповідними органами, стороннім особам заборонено.

16 серпня депутат Верховної ради, член фракції "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина" Наталія Королевська запропонувала парламенту скасувати плату за надання витягів, виписок та довідок з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!