Азаров: Україна не може вступити до Митного союзу, бо вже в СОТ

Четвер, 1 вересня 2011, 11:27

Україна не може вступити до Митного союзу, оскільки вже є членом Світової організації торгівлі.

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров під час лекції для студентів Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, повідомляє УНІАН.

Азаров відзначив, що, незважаючи на те, що для України є вигідною інтеграція з економікою Російської Федерації, і він завжди був прихильником цього, проте вступ у 2008 році України до СОТ створює необхідність у разі приєднання України до Митного союзу перегляд угод зі всіма країнами - членами СОТ.

 "Як ви знаєте, я був одним із ініціаторів і переконаних прихильників економічної інтеграції наших країн, і я брав участь в переговорах, і саме я говорив і в парламенті про ідею створення Єдиного економічного простору", - сказав Азаров.

Разом з тим, він пояснив, що в 2003-2004 роках Україна вела переговори про інтеграцію з Російською Федерацією і водночас проводила переговори про вступ до СОТ.

При цьому Азаров зазначив, що для України залишається важливою співпраця з Російською Федерацією і Митним союзом, і Україна вважає для себе вигідним укладати окремі угоди з країнами Митного союзу, залишаючись при цьому у СОТ.

28 червня президент Віктор Янукович висловився за підписання рамкової угоди щодо співпраці України з Митним союзом Білорусі, Казахстану і РФ у форматі "3+1".

 8 липня делегація України передала Росії пропозиції щодо співпраці України і Митного союзу у форматі "3+1". Очікувалося, що вони будуть розглянуті на засіданні комісії МС 15 липня.

11 липня прем'єр-міністр Росії Володимир Путін повідомив, що російські і українські урядові експерти активно працюють над запропонованим Україною варіантом співпраці з Митним союзом за схемою "3+1".

Разом з цим, 15 липня Путін заявив, що поки що невідомо, чи увійде Україна до Митного союзу, а потім до Економічного простору.

24 серпня президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія не готова запропонувати Україні особливих умов членства в Митному союзі - або нехай вступає на загальних підставах, або до неї може бути застосований інший режим.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!