Електрика для населення подорожчає у грудні?

Четвер, 1 вересня 2011, 09:07
Національна комісія регулювання електроенергетики може у грудні розглянути питання про підвищення ціни на електроенергію для населення.

Про це повідомив член комісії Костянтин Теличко у середу під час громадських слухань з даного питання, передає УНІАН.

При цьому він нагадав, що ухвалення такого рішення передбачене національним планом дій на 2011 рік з упровадження положень програми соціально-економічних реформ на період 2011-2014 років президента Віктора Януковича.

Член НКРЕ зазначив, що регулятор ще не має точного обґрунтування рівня очікуваного підвищення тарифів.

Він буде визначений, підкреслив Теличко, на підставі аналізу даних, які надасть комісії Міненерговугілля, а також Мінсоцполітики.

Теличко також зазначив, що не виключений варіант, що при перегляді тарифів підвищення відбудеться тільки для однієї з груп споживачів, які споживають понад пороги, встановлені комісією при диференціації споживачів (150/250 кВт/год. на місяць).

Також Теличко повідомив, що, за розрахунками комісії, економічно обґрунтований тариф для населення становить 1,06 грн. за кВт/год. (з ПДВ).

Він зазначив, що комісія не має наміру одномоментно підвищувати тариф для населення до економічно обґрунтованого рівня, а планує здійснювати це поетапно.

Одним з оптимальних варіантів, на думку комісії, буде шестиетапне підвищення тарифу на 25% впродовж трьох років.

При цьому Теличко додав, що розгляд питання про перегляд тарифів може бути відкладений на невизначений час за умови корекції національного плану дій на поточний рік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!