Януковичу взяли дорогущий гвинтокрил, щоб економити

П'ятниця, 5 серпня 2011, 13:56

В Адміністрації президента пояснюють оренду вертольота Augusta-139 тим, що він споживає менше пального, ніж Мі-8.

Про це йдеться у відповіді АП журналу "Корреспондент".

В адміністрації Януковича вказують, що вітчизняні Мі-8 та МТВ-1 вміщують 9-11 пасажирів, мають крейсерську швидкість 220 км/год, а максимальну дальність польоту 550 кілометрів.

Тоді як вертоліт Augusta-139 вміщує лише 6-9 пасажирів, має крейсерську швидкість 330 км/год, максимальну дальність польоту 700-1000 км.

При цьому Augusta-139 спалює за годину 280 літрів пального, а вітчизняні вертольоти - 580 літрів.

"Вертоліт Augusta-139 витрачає менше пального при можливості здійснювати польоти на більш далекі відстані. На одну годину вертоліт Augusta-139 витрачає на 300 кг пального менше, ніж Мі-8, що при середній вартості палива складає економію 3500 гривень (орієнтовно) на годину польоту", - йдеться в поясненні адміністрації Януковича.

Придбання літака Falkon в АП пояснили необхідністю оперативного перевезення офіційних делегацій із невеликої кількості осіб до малих аеропортів, які не можуть прийняти літаки більших розмірів.

Також там вказали на те, що в деяких поїздках, де делегація не перевищує 10 осіб, використовувати великі літаки економічно не доцільно.

Крім того, в АП вказали, що в авіапарку державного авіаційного підприємства "Україна" з 8 літаків лише 2 мають вік менше 25 років.

Як відомо, Державне авіаційне підприємство "Україна" витратить 8 мільйонів гривень на оренду повітряного судна Falcon 900.

Постачальником буде ТОВ "Центравіа".

На початку року Держуправління справами вже орендувало у "Центравіа" гвинтокрил Augusta-139, бортовий номер UR-CRB, який обійдеться державному бюджету в 7,5 мільйона гривень.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!