"Укртранснафта" найняла юристів, щоб "вибити" мільйонні борги

Четвер, 4 серпня 2011, 12:49

ПАТ "Укртранснафта" за результатами тендеру 25 липня уклало угоди з ТОВ "Юридична фірма "Салком" загальною вартістю 997 тис. гривень.

Про це повідомляє портал "Наші гроші" із посиланням на оголошення у "Віснику державних закупівель".

Зокрема, 399 тис. гривень "Укртранснафті" коштуватиме проведення примусового виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України щодо зареєстрованої на Віргінських островах компанії Lawndale Group S.A.

Як відомо, у жовтні 2009 року Міжнародний комерційний арбітражний суд (МКАС), задовольнивши позовні вимоги "Укртранснафти", зобов'язав Lawndale Group S.A. сплатити на її користь 5,93 млн. доларів, з них 43 тис. доларів становить арбітражний збір і 5,89 млн. доларів - основний борг за поставлений товар.

"Укртранснафта" звернулось із офіційними запитами до Мінюсту, МЗС України та посольства України у Великій Британії про надання інформації стосовно компетентного органу Віргінських островів, до якого надсилаються прохання про визнання арбітражних рішень.

Однак, відповіді цих установ не допомогли компанії.

Компанія Lawndale Group S.A має рахунок у Приватбанку на Кіпрі, в ЗМІ цей "офшор" пов'язують з групою "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

За 399 тис. гривень "Салком" надасть послуги щодо проведення примусового виконання рішення МКАС щодо зареєстрованої на Багамських островах компанії ARCH Ltd.

У вересні 2009 року МКАС, задовольнивши позовні вимоги "Укртранснафти", зобов'язав ARCH Ltd сплатити на її користь 580 тис. доларів, з них 18 тис. доларів становив  арбітражний збір і 562 тис. доларів - основний борг за поставлений товар.

У грудні 2010 року "Укртранснафта" звернулася до судових органів Багамських островів із проханням про визнання та примусове виконання рішення МКАС.

У зв'язку з відсутністю інформації від цих судових органів, компанія знову звернулася до судових органів Багамських островів в лютому 2011 року. Відповіді від них не надійшло.

За 199 тис. гривень "Укртранснафта" замовила проведення примусового виконання рішення МКАС щодо чеської компанії International Commercial Alliance А.S.

У червні 2006 року МКАС, задовольнивши позовні вимоги "Укртранснафти", зобов'язав International Commercial Alliance A.S. сплатити на її користь 53,34 тис. євро, з них 2,56 тис. євро становив арбітражний збір, 47,23 тис. євро - вартість послуг і 3,55 тис. євро - пеня за надання послуг "Передача даних через порт Ethernet".

У вересні 2007 року районний суд Праги зобов'язав фірму International Commercial Alliance A.S. сплатити на користь "Укртранснафти" борг у сумі 53,34 тис. євро шляхом примусового списання цієї суми з рахунку компанії.

Але виконання рішення зупинено постановою того ж суду в лютому 2009 року з причин відсутності коштів на рахунку боржника.

ЮФ "Салком" належить її президенту Євгену Кубку та генеральному директору Валерію Лукомському.

Засновником і єдиним акціонером "Укртранснафти" є НАК "Нафтогаз України".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!