Думка експерта: Земельна реформа може бути завершена до 2012 року

Середа, 31 серпня 2011, 15:05 -

Україна має можливість швидко провести земельну реформу та запровадити її з 1 січня 2012 року.

Про це заявив адвокат, партнер юридичної фірми "Ілляшев та Партнери" Максим Копейчиков.

На його думку, унікальність ситуації полягає в тому, що вже прийнятий один із ключових законів, необхідний для функціонування ринку землі, - "Про державний земельний кадастр".

А другий законопроект - "Про ринок землі" - подано на розгляд до парламенту.

"Затягувати зі скасуванням мораторію на купівлю-продаж землі не можна, так як сьогодні уряд може за допомогою парламенту досить швидко прийняти закон про ринок землі і зміни до інших законів", - говорить Копейчиков.

На переконання адвоката, проти проведення реформи виступають, в основному, лобісти "тіньових" схем, які скуповують земельні наділи з метою подальшої зміни їх цільового призначення і перепродажу.

Другий ризик зриву реформи, на його думку, полягає в тому, що недостатнє фінансування може поставити під загрозу створення повноцінної системи реєстрації самих земельних ділянок, а також права власності на них.

Разом з тим, він також зазначив, що поданий урядом до парламенту законопроект про ринок землі потребує доопрацювання.

Юрист також висловив сподівання, що до доопрацювання нормативно-правових актів у сфері земельної реформи будуть залучені громадські організації, а також практикуючі юристи.

7 липня Верховна рада прийняла закон "Про державний земельний кадастр". Закон вступає в силу з 1 січня 2012 року.

Його прийняття, разом з законом про ринок земель, є необхідною умовою зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"