Український уряд сам просив МВФ не приїжджати

Середа, 31 серпня 2011, 13:40

Міжнародний валютний фонд пояснює перенесення візиту своєї місії в Україну відповідним проханням Кабінету міністрів.

Про це повідомили в прес-службі київського офісу МВФ, повідомляє DT.UA.

"Минулого тижня в ході візиту до головного офісу МВФ у Вашингтоні уряд України попросив дати йому додатковий час для того, щоб здійснити основні заходи, передбачені для завершення другого перегляду угоди (про надання кредиту stand-by)", - ідеться у повідомленні.

Раніше у фонді повідомили, що на останніх переговорах влада України "підтвердила свою прихильність цілям кредитної програми й виконанню ще не виконаних умов".

Як повідомлялося, у рамках виконання програми співробітництва з МВФ, Україна зобов'язалася в 2011 році скоротити дефіцит бюджету за рахунок підвищення тарифів на газ для населення і збільшення пенсійного віку.

Місія оцінює результати виконання попередніх зобов'язань позичальника, і тільки після цього рада директорів МВФ приймає рішення про видачу чергового траншу кредиту.

Раніше планувалося, що місія МВФ буде перебувати в Києві з візитом з 29 серпня по 9 вересня, однак візит був перенесений на місяць пізніше - на кінець жовтня 2011 року.

Прем'єр-міністр Микола Азаров, коментуючи перенесення візиту місії МВФ в Україну, заявив, що "гроші нам зараз не потрібні".

"Якщо вони будуть потрібні, значить ми поїдемо у Вашингтон, поставимо умови певні, виконаємо умови, які зажадають від нас кредитори, і одержимо цей транш. Ніяких перешкод для одержання траншу не існує", - наголосив прем'єр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"