Азаров хоче заробити на порушенні охорони праці

Вівторок, 30 серпня 2011, 19:50

Кабінет міністрів пропонує підвищити розміри адміністративних штрафів за порушення законодавства з охорони праці та охорони надр відповідно в 4 і 3,5 рази.

Згідно з проектом поправок до Кодексу про адміністративні порушення та Кримінального кодексу, внесеного на днях до Верховної ради, максимальний штраф за порушення в охороні праці передбачається збільшити з 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в охороні надр - з 14 до 50 неоподатковуваних мінімумів, передає "Інтерфакс".

Один неоподатковуваних мінімумів доходів громадян становить 17 гривень.

"Аналіз ситуації у сфері промислової безпеки, охорони праці свідчить про те, що роботодавцю вигідніше заплатити мінімальний штраф, ніж спрямувати кошти на придбання нового обладнання, засобів індивідуального захисту або на навчання працівників безпечним методами праці", - зазначено в пояснювальній записці до законопроекту.

Уряд також зазначає, що спостерігається зростання кількості порушень у сфері охорони надр.

"Кількість осіб, які притягувалися до відповідальності, ... збільшується, що свідчить про поширеність таких правопорушень у суспільстві та про недієвості штрафів у розмірах, визначених законодавством", - наголошує уряд.

Згідно з даними Державної служби статистки, які наводить уряд, кількість порушників статей Кодексу про адміністративні порушення у сфері охорони праці в 2009 році становила 61,6 тисячі, у сфері охорони надр - 5,4 тисячі, що відповідно на 13,4% і втричі більше, ніж у 2006 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!