Греція "вибила" з "Газпрому" знижку на газ

Вівторок, 30 серпня 2011, 18:48

"Газпром" знизив ціну на газ, що поставляється за довгостроковим контрактом в Грецію.

Як повідомили керівники грецької газової корпорації DEPA, переговори про зміну умов газових поставок успішно завершилися в липні 2011 року.

"Газпром" і DEPA також домовилися про скорочення обсягів поставок.

"Газпром" і DEPA скорегували контрактні обсяги і ціни відповідно до розвитку ситуації на грецькому ринку й аналогічних домовленостей інших європейських імпортерів з Газпромом", - сказав в інтерв'ю Reuters директор DEPA із закупівель газу Леонідас Драгатакіс.

Менеджер DEPA не назвав нові обсяги і ціни в рамках довгострокової угоди з "Газпромом". За його словами, нові цінові умови є "задовільними".

В серпні 2011 року газовий підрозділ німецького концерну E. On - E. On Ruhrgas - розпочав арбітражний процес з метою вирішення спору з "Газпромом" щодо контрактної ціни на газ, передає DT.UA.

Німецька компанія хоче скоректувати контрактні ціни до рівнів, що відбивають спотові ціни на газ у Європі.

"Газпром" в довгострокових контрактах з європейськими партнерами прив'язує ціни до вартості нафти і домовляється про мінімальний обсяг закупівель.

Через зростання цін на нафту європейські клієнти "Газпрому" щорічно втрачають мільярди доларів, оскільки збувають газ споживачам за нижчими цінами, ніж закупівельні.

Постачання російського газу до Греції почалися в 1996 році на основі контракту, укладеного ще у 1988 році, що і передбачає поставки до 3 мільярди кубометрів природного газу в рік терміном до 2016 року включно.

У 2010 році "Газпром" поставив у Грецію більше 2,1 мільярда кубометрів газу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!