Колишній радник Путіна радить Україні не реагувати на шантаж Росії

Субота, 27 серпня 2011, 11:29

Колишній радник екс-президента Росії Володимира Путіна Андрій Ілларіонов радить Україні не піддаватися на шантаж Росії.

Про це Ілларіонов, який зараз є науковим співробітником Інституту Катона у США, сказав в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Відповідаючи на запитання, чи здатне російське політичне керівництво втілити в життя свої погрози початку повномасштабної торгової війни між Україною і РФ через небажання офіційного Києва вступати до Митного союзу, Ілларіонов підкреслив: "Якщо російське керівництво вирішило шантажувати українське для того, щоб змусити Україну вступити в Митний союз, то можна сказати лише одне: не слід піддаватися шантажу".

Колишній радник Путіна зазначив, що приклади подібних дій РФ щодо Грузії, Молдови, Білорусі, країн Балтії, та й самої України однозначно показують: так, здатне.

"Чи призведе шантаж, реалізація погроз до бажаних результатів? А от це - не очевидно. Результат значною мірою залежить від політичної зрілості українського керівництва, його здатності чи неготовності піддаватися на шантаж", - сказав він.

За словами експерта, невелика Грузія, яка володіє економічним і фінансовим потенціалом разів у 20 меншим, ніж Україна, але має політичне керівництво з характером, виявилася не лише здатною протистояти тиску Росії, а й обертати цю блокаду на свою користь.

"Враховуючи регулярно озвучувані російським керівництвом погрози, зрозуміле прагнення значної частини українського суспільства одержати захист у рамках впливових міжнародних організацій, включаючи ЄС і НАТО, які сприймаються як противага в разі реалізації силового сценарію з боку російських імперських кіл", - зазначив Ілларіонов.

"При цьому Економічна інтеграція Західної Європи здійснювалася на добровільній основі. Тому, якщо під виглядом нібито інтеграції починають викручувати руки, шантажувати і погрожувати, то така інтеграція ні Україні, ні будь-якій державі точно не потрібна", - упевнений експерт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!