Янукович розповів шахтарям, що треба підвищувати норми

П'ятниця, 26 серпня 2011, 15:18

Держава приділятиме пріоритетну увагу відродженню та розвиткові вугільної галузі.

Про це заявив президент Віктор Янукович у промові у Донецьку на Всеукраїнських урочистих зборах, присвячених Дню шахтаря, повідомляє агентство УНІАН.

Президент нагадав, що Програмою економічних реформ передбачена глибока модернізація вугільної галузі.

Серед пріоритетних завдань: лібералізація ринку енергетичного вугілля; вдосконалення механізму державної підтримки; технічне переоснащення шахт із метою якісного підвищення рівня безпеки та збільшення рівня видобутку вугілля тощо.

Янукович зазначив, що у 2010 році, незважаючи на економічну кризу, у галузь було спрямовано на 20% більше коштів, ніж у 2009 році.

У 2011 році фінансування вугільної галузі збільшене ще на 20% і планується, що наступного року ця цифра також буде не меншою, зазначив президент.

"Особливо важливо, що кошти вкладаються не лише у поточне споживання, а й у модернізацію та реконструкцію діючих шахт, а також завершення будівництва нових", - підкреслив Янукович.

За словами глави держави, до Дня шахтаря на підприємстві "Львіввугілля" введуть в дію два нові великі об'єкти.

"Це серйозний наробок на майбутнє і основа подальшого зростання видобутку", - зауважив він.

На переконання президента, щороку необхідно нарощувати обсяги видобутку вугілля не менш ніж на 10%.

"Створення конкурентноздатної реформованої вугільної галузі дозволить нам вирішити низку стратегічних завдань. Модернізація технологій видобутку дасть реальний шанс забезпечити промисловість і населення доступним вугіллям за нормальними цінами", - переконаний глава держави.

"Ми також створимо можливості для використання вугілля як вигідної і, головне, доступної альтернативи іншим, дорогим видам палива там, де це доцільно і можливо", - сказав він.

На думку Януковича, розвиток ринку вугілля і розширення масштабів його використання в енергетиці, промисловості та житлово-комунальному господарстві дозволять знизити залежність країни від імпортних енергоносіїв.

"Це також дозволить покращити економіку багатьох виробництв і знизити собівартість української продукції як на зовнішньому, так і внутрішньому ринках", - сказав президент.

Глава держави підкреслив: модернізація вугільної галузі і нові технології дозволять Україні з максимальною вигодою використати додатковий енергетичний ресурс - газ метан.

"За наявними оцінками, у вугільних пластах України запаси цього газу оцінюються в близько 12 трильйонів кубометрів, а це - 4-8% наявних світових запасів цього енергоносія. Розвиток його видобутку - це підвищення безпеки праці шахтарів, сотні нових робочих місць у вугільних регіонах, освоєння сучасних технологій і, що дуже важливо - зміцнення енергетичної безпеки країни", - заявив Янукович.

Президент також наголосив, що держава приділяє значну увагу питанню залучення інвестицій не лише у вугільні підприємства, а й в інфраструктуру шахтарських міст.

"Ми працюємо на довгострокову перспективу, і упевнені, що стратегічне значення вугільної галузі для нашої країни залишається незмінним", - резюмував президент.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua