Земельний кадастр запрацює з 2013 року

П'ятниця, 26 серпня 2011, 14:40 -

Земельний кадастр буде відкритий у вільному доступу в інтернеті з 2013 році.

На цьому наголосив Голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко.

"Відтепер абсолютно вся інформація про всі без винятку земельні ділянки країни будуть перебувати в одному захищеному місці, в єдиному форматі та в електронному вигляді. Кадастр буде відкритим для всіх громадян з 2013 року. Цю інформацію буде викладено в мережі Інтернет для вільного перегляду", - заявив він.

Віднині в районних відділах Держкомзему вводиться посада Державного кадастрового реєстратора.

"Людині більше не потрібно бігати по кадастр по різних кабінетах і звертатися в Центр державного кадастру. Громадянину досить навідатися до реєстратора в райземвідділ, здати документи і в чітко означені Законом терміни отримати відповідь", - продовжив чиновник.

Реєстрація прав власності триватиме не більше 14 днів, видача витягів з кадастру - в той же день, а іншу інформацію має отримати в десятиденний термін.

"Дії реєстратора персоніфіковані - він матиме власну печатку і електронний підпис. Реєстратор несе персональну відповідальність за правильність введення та видачі інформації, а також за дотримання термінів", - поінформував Тимченко.

За порушення термінів і неправильну інформацію реєстратор обкладається штрафами від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів, а якщо помилка повторюється протягом року - штрафи збільшуються в 10 разів.

Принцип єдиного вікна діятиме і при оформленні угод у нотаріуса.

"Громадянам більше не потрібно звертатися до органів земельних ресурсів за довідками. Нотаріус сам зайде в електронну базу даних, скачає всі необхідні документи і проведе операцію", - додав він.

Відповідаючи на запитання журналістів стосовно того що робити людям з держактами на землю, які з 2013 року будуть скасовані, Тимченко сказав: "Відразу заспокою всіх власників землі - старі держакти будуть дійсні завжди! Натомість Укрдержреєстр при Мін'юсті буде видавати свідоцтво про право власності".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"