Архів приватизації України під загрозою знищення

П'ятниця, 26 серпня 2011, 09:09

Документація української приватизації опинилася під загрозою знищення.

Як заявила в четвер на прес-конференції голова Державної архівної служби України Ольга Гінзбург, галузевий архів Фонду держмайна зберігається в незадовільних умовах.

Між тим у парламентській комісії з питань приватизації кажуть, що в країні створюються передумови для перерозподілу власності, повідомляє "Радіо свобода".

Голова Укрдержархіву Ольга Гінзбург, посилаючись на результати перевірки, заявила, що архівні документи з приватизації державного майна за всі роки незалежності зберігаються в настільки незадовільних умовах, що існує загроза їхньої втрати.

За її словами, цей архів перебуває зараз "в абсолютно непристосованому приміщенні, де немає ні опалення, ні води, ні робочих місць, там немає фінансування".

Гінзбург повідомила, що питання про збереження архіву Фонду держмайна зараз потребує врегулювання на рівні Кабінету міністрів.

Вона також не виключає, що існують особи, зацікавлені у знищенні приватизаційних документів.

"Подальша боротьба за те, щоб ми могли забрати собі ці архівні документи на збереження, сьогодні під сумнівом. Чому не передають, чому не ухвалюють відповідне рішення - я можу тільки здогадуватися. Але це має знати суспільство, про це вже треба говорити, що архіви Фонду держмайна - хто, коли й кому що давав - ці архіви мусять бути збереженими", - стверджує Гінзбург.

У прес-службі Фонду державного майна порадили звернутися до Державної акціонерної компанії "Національна мережа аукціонних центрів", на балансі якої перебуває архів ФДМ.

Але у цій держкомпанії виданню відповів лише автовідповідач, причому російською мовою.

Член парламентської комісії з питань приватизації, депутат-б'ютівець Степан Давимука, який понад 10 років очолював Львівське відділення ФДМ, коментуючи ситуацію, зазначив, що ситуація довкола архіву є зайвим свідченням того, що чинна влада готує ревізію результатів приватизації.

"Останнім часом спостерігається намагання влади переглядати старі справи. Фактично це намагання переглянути певні приватизаційні процедури", - вважає Давимука.

За словами депутата-опозиціонера, хоча до архіву приватизаційні документи передаються після ретельного впорядкування, в них можна знайти певні зачіпки, "щоб через юридичні механізми, через суди переглядати ці справи".

"Тут якраз виникає дуже серйозне зацікавлення, навіть з боку деяких заступників голови Фонду, щоб переглянути деякі справи", - зазначає Давимука і припускає, що процес перерозподілу власності може стартувати через півроку-рік.

Натомість колишній голова Фонду держмайна, депутат-регіонал Михайло Чечетов, коментуючи заяву Гінзбург, назвав ознакою непрофесіоналізму те, що керівник не може навести лад у підпорядкованій йому галузі, а натомість робить про це заяви.

"Якщо людина розписується у власному безсиллі, що вона не може навести лад у власному курнику, то вона має просто піти, набратися мужності й подати у відставку", - заявив він.

Чечетов заперечив як можливість перегляду підсумків приватизації, так і саме припущення, що хтось із наближених до влади впливових осіб може бути зацікавлений у знищенні архіву Фонду держмайна.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!