Митники за місяць зібрали для бюджету 10 мільярдів

Четвер, 25 серпня 2011, 17:08 -

Станом на 25 серпня 2011 року надходження митних платежів за серпень склали 10 млрд. гривень, що на 55% або на 3,5 млрд. гривень більше, ніж за відповідний період серпня 2010 року.

Про це заявив голова Держмитслужби Ігор Калетник в інтерв'ю "Українському бізнес ресурсу", повідомляє прес-служба відомства.

"Митна служба щомісячно перевиконує план надходжень. Щодня митниця збагачує скарбницю держави майже на півмільярда гривень. За 8 місяців цього року до бюджету перераховано майже 70 млрд. гривень. За серпень надходження складуть більше 10 млрд. гривень", - повідомив він.

"Понад бюджетне завдання в казну спрямовані майже 2 мільярди. Існують всі передумови для того, щоб до кінця 2011 року ми перерахували до державного бюджету понад 110 мільярдів гривень", - сказав Калєтнік.

За його словами, позитивні економічні показники діяльності митниці забезпечені завдяки заходам, спрямованим на спрощення умов зовнішньої торгівлі та митного оформлення. "Керівництво країни проводиться надзвичайно велика робота по залученню в нашу країну інвестицій. Тому ще одне завдання митниці - приєднатися до процесу залучення інвесторів, які створять робочі місця і налагодять виробництво всередині країни", - зазначив голова Держмитслужби.

Калетник зазначив, що з метою спрощення умов ведення бізнесу Держмитслужба постійно прискорює процедури митного контролю та оформлення.

Також глава відомства повідомив, що тривалість митного оформлення в режимі "імпорт" зменшилася уп'ятеро: з понад 10 до 2 годин, в режимі "експорт" - удвічі: до 50 хвилин.

За словами Калетника, введена процедура електронного декларування.

"Сподіваюся, що найближчим часом ми перейдемо до повноцінного електронного декларування. На жаль, ще не всі документи можуть подаватися в електронному вигляді. І це значно ускладнює впровадження комплексної програми "Електронна митниця", - відзначив він.

"Але ми пропонуємо внести до нового митного кодексу норму, яка передбачатиме можливість для митного брокера подавати в електронному вигляді тільки декларацію. Водночас, на брокера покладається вся повнота відповідальності за наявність і достовірність усіх дозвільних документів. У разі, якщо митне оформлення здійснене за відсутності таких документів, відповідальність буде нести саме митний брокер. До того ж, митний брокер повинен бути платоспроможним, щоб мати можливість покрити всі можливі ризики", - сказав голова Держмитслужби.

Калетник підкреслив, що ефективність створення в Україні сприятливих умов для розвитку бізнесу підтверджується зростанням товарообігу майже на 50% - до 100 млрд. доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"